\d/
Articolul asta seamana cu cel de la inceputul activitatii mele de "blogger`ita "[aici] :)) Dar dat acest moment .. [noaptea] ce poate fi mai frumos decat un moment de reflectie asupra conditiei umane? ..
Ideea e ca .. toate valorile se schimba.. ceea ce pentru noi a fost o copilarie normala .. cu papusi, masinute[la varstele mai mici], jocuri afara , lipsa grijilor si simpatii inocente.. astazi sunt lucruri antice.. papusile masinutele jocurile au fost inlocuite de internet [vezi conturi de haifaiv ale unor copchii de 12 - 13 ani :))] iar lipsa grijilor si simpatiile inocente au fost inlocuiute cu adevarate telenovele ! 8-| .. ca la 13 ani deja "isi dau limbi" si fac lucruri si mai obscene decat cei mai mari .. si sufera si au o multime de probleme pe cap .. Si universul conspira impotriva lor [si astfel devin really really emo :)) adica wannabe emo b-) ]
Alta problema care imi vine acum in minte.. este una cu care incep sa o intalnesc din ce in ce mai des.. Abilitatea - sau deprinderea mai bine zis - multora de "a face din tantar, armasar".. Si ce daca ai luat un 7 la scoala? Pentru altii 7 e chiar foarte mult .. Nu plange! [?] /:) That`s 4th grade`ish.. :)) ..
Sau ura.. cum pot unii sa urasca pe cineva atat de mult incat sa se ajunga la ipocrizie?
Sunt "probleme" care.. desi par prostesti sau imature.. ne confruntam cu ele in fiecare zi fie ca ne dam seama sau nu ..
Care este leacul? [pentru prima data ma pot da exemplu :)) ]
Indiferenta..
Nu te mai agita atat ..
Nu mai incerca sa fii pe placul tuturora.. oricum tot timpul este cineva care nu te va agreea..
Nu incerca sa deschizi ochii celorlalti ca ceea ce fac nu este bine.. oricum sfaturile date sunt vorbe in vant..
Singura indicatie pentru tratamentul prescris este sa nu uiti totusi de cei care cu adevarat merita .. :">
[cam atat pe azi :)) ]
pentru ca ghinionul trebuie sa ma viziteze macar o data pe luna.. de ce sa fie aprilie o exceptie? :))
pe scurt o "drumetie" pan` la bacau de pomina.. care pana si in acest moment continua sa`si puna amprenta asupra mea printr`o durere de cap acuta ..
totusi .. ceea ce cu adevarat mi`a atras atentia a fost un colt de strada .. aproape de iesirea din "oras" :)) .. un "CLUB" :
:))
Se pare ca Romania se simte in putere .. Numai in vara vor fi cel putin 3 concerte rock de mare amploare..
Pentru inceput iata datele :
Pe langa acestea am aflat ca vor mai concerta banduri precum Whitesnake, Def Leppard si Judas Priest
[Pentru a afla mai multe informatii click pe data concertului ]
Well.. ieri fu ziua Roxanei Pelin :"> [Camilah pentru apropiati :x :)) ]
noi i`am urat la multi ani .. si dupa ore.. am tras o bautaaaaa :))
Cateva poze aici [click pentru a mari ]

La multi ani Camilah >:D< :*



